יום רביעי, 27 בנובמבר 2013

למה אני חייבת לוועד הבית שלי 800 ש"ח?


תמיד חיבבתי שערים חשמליים, ורציתי לגור בבניין שהכניסה אליו מוגנת בצורה כזו. יחד עם זאת, אף פעם לא תיארתי לעצמי שאצטרך להיפרד ממאות שקלים בגלל שבירת מנגנון של שער חשמלי. כמו שהסברתי לנציגי ועד הבית, פשוט שכחתי את השלט במשרד, ולא היה לי למי לפנות. ניסיתי להתקשר לשכן היחיד שאני מכירה בבניין אבל הוא לא ענה, היה מאוחר מדי בלילה בשביל להתחיל לצעוק מלמטה, ובכלל פחדתי שמישהו יזמין משטרה כי יחשוב שאני מנסה לפרוץ. הפתרון היחיד שמצאתי באותם רגעי לחץ לא ברורים היה לנסות ולהתעסק עם המנגנון החשמלי, בדיוק כפי שראיתי בסרטי "מת לחיות".

למה אני חייבת כסף בגלל שערים חשמליים?בהתחלה ניסיתי להבין למה יש הבדלים בין שערים שונים. הייתי בטוחה שסקירה קצרה של השערים תוביל אותי אל הפתרון, והתחלתי להריץ בראש את הסוגים הבאים:

-          מחסומים חשמליים
-          מחסומי חניה
-          מחסום זרוע
-          מחסומים בטחוניים

בשניות הראשונות הייתי בטוחה שאני עולה על משהו, וכבר חשבתי להחליף מקצוע. המנגנון החשמלי הגיב איכשהו לאבנים שדחפתי לתוכו, אז החלטתי לעלות רמה ולהשתמש במקלות עץ. הזזתי את החוטים, ניתקתי את הכבלים ולחצתי על כל מיני כפתורים. הייאוש התחיל להשתלט עליי והעוצמה שהפעלתי החלה גם היא לתת את אותותיה. תוך מספר דקות הבנתי שכבר אין דרך חזרה, ופשוט התחלתי להכות במנגנון החשמלי של השער. שינוי מסוים אכן התרחש, אך לא בצורה לה ציפיתי.

תודתי לשער ולנציגי ועד הבית


ובכן, כפי שאולי כל איש מקצוע המכיר מקרוב את התחום של שערים חשמליים יכול היה לשער, המנגנון החשמלי נשבר לחלוטין – והשער אפילו לא נפתח. כמעט שעה ביליתי מול המנגנון, כשמאחוריי רכב ומלפניי שער חסום. הייתי מספיק הוגנת כדי להודות לשער על כל הימים בהם הגן עליי, מנע גניבות ופריצות, ואפילו עזר לי לשמור חנייה, אבל באותם רגעים הייתי עצבנית. נסעתי לחפש חנייה אחרת, ונכנסתי לבניין דרך הדלת האחורית.

מתברר שבוועד הבית מאוד רגישים לגבי הנושא של שערים חשמליים. כבר באותו בוקר התעוררתי לקול דפיקות חזקות על הדלת, וכשפתחתי ראיתי לפניי את השכן מלמעלה שמטפל בכספי הבניין. הוא סיפר שראו אותי אתמול בלילה מתעסקת עם המנגנון החשמלי של השער, ומצאו אותו שבור. לא הספקתי לתהות למה אותו אדם לא הגיע לעזור לי במקום להתבונן מרחוק, והוא כבר שם בידיים שלי חשבונית על סך 800 ש"ח. נציג ועד הבית ביקש ממני לשלם את מלוא הסכום תוך זמן קצר, והוסיף מבט עקום שגרם לי להרגיש ממש אשמה.


אז כן, נאלצתי לשלם 800 ש"ח על שבירת מנגנון של שער חשמלי, והכל בגלל ששכחתי את השלט הקטן במשרד. אמנם לא תיארתי לעצמי שאגיע למצב כזה, אבל אני מספיק הוגנת כדי להודות שהכל באשמתי. לא סביר להניח שאשכח שוב את השלט, ואני לא מתכוונת לקחת סיכונים מיותרים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה